Kristýna a Pavel – malá truhlářská veselka u Mikulova

Kristýna a Pavel - malá truhlářská veselka u Mikulova

Když se berete po devíti letech vážného vztahu, máloco Vás dokáže zaskočit. Tak, jako Kristýnu s Pavlem, kteří si naplánovali malou domácí svatbu. Ačkoliv se samotné přípravy těsně před „dnem D“ neobešly úplně bez komplikací, svatba se nakonec vydařila skvěle!

  • Datum: srpen 2017
  • Rozpočet: 25–50.000 Kč
  • Počet hostů: 30
  • Místo obřadu: Valtice
  • Místo hostiny: domácí oslava
  • Prostory: obřad i hostina uvnitř
  • Dekorace: vyráběli jsme sami
  • Barva: modro-bílá

Pavel mě požádal o ruku po devíti letech vážného vztahu. Zasnoubili jsme se před Vánoci 2016 a hned následující měsíc vybrali termín svatby na srpen. Přípravy na svatební den probíhaly po celý půl rok poměrně v klidu, protože jsme měli celkem jasnou představu o tom, jak má vypadat. Chtěli jsme venkovskou modro-bílou barvu. Dekorace jsme si připravovali sami a i místo – u manželových rodičů bylo – v naší režii. Katastrofický scénář odstartoval až těsně před svatbou.

Kristýna a Pavel - dekorace

Taková normální truhlářská veselka

V původní verzi měla být svatební hostina v zahradním párty stanu. Mysleli jsme si to až do chvíle, než jsme rozbalili párty stan, u kterého chyběly boky. To byl vzhledem k aktuální situaci prakticky nepřekonatelný problém. Ne tak pro mého budoucího manžela, který svatební hostině obětoval svoji truhlářskou dílnu. Po ruce byla skvělá tchyně s tchánem, kteří se za pomoci zbytku manželovy rodiny proměnili v denní a noční uklízecí „pohotovost“. Vynervovaná jsem je ponechala úklidu a odjela vyzvednout svatební dort a zbytek věcí na zítřejší velký den. Do postele jsem lehala unavená, ale klidná, protože to vypadalo, že máme všechny komplikace úspěšně za sebou. Nebyla to pravda.

Ten kdo ráno zaspal jsem nebyla já, ale kadeřnice. Díky tomuto posunu jsme se v tom „vezli“ až do obřadu. Po líčení a účesu jsem ani nestihla pozdravit hosty a musela se oblékat. „Úprkem prk“ jsme odjížděli na obřad do Valtic, který jsme s přimhouřením očí stihli. Místo čtvrt hodiny předem jsme dorazili jen osm minut před a naším „ano“ skončila veškerá smůla.

Zbytek už byl jako v pohádce. Grilované sele, prima společnost, zábava i hudba (kterou měl na starosti manžel) udělaly z naší svatební hostiny příjemnou párty. Jen bez toho párty stanu. Ale tak to mělo být! 🙂

Kristýna a Pavel - svatební foto

Všem budoucím nevěstám bych chtěla vzkázat, aby se ve svatební den nestresovaly. I přes všechny potíže byla naše truhlářská veselka skvělá a nic bych na ní neměnila! Jen dodnes manžela tak trochu podezřívám, že ty chybějící boky zařídil schválně, aby měl dílnu uklizenou jako ze škatulky!

Chcete se svoji svatbou inspirovat budoucí nevěsty i vy? Ozvete se nám!

Ohodnoťte svatbu

Jedna hvězdičkaDvě hvězdičkyTři hvězdičkyČtyři hvězdičkyPět hvězdiček
9 hodnocení, průměr: 4,33 z 5

Ukládání...

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře