Mezinárodní svatba Nikoly a Stevena s přípravami „na dálku“

Mezinárodní svatba

„Vezmu si na exotické pláži manžela cizince, jen v kruhu rodiny a přátel. Rozhodně nebudu ta šílená nevěsta, co plánuje dva roky dopředu a otravuje se svatbou všechny okolo. A rozhodně nebudu mít na svatebním menu svíčkovou!“ Takové měla Nikola plány už od osmnácti. Nakonec měla svatbu v Čechách, na oběd byla svíčková, ale toho cizince, toho jí nikdo nevzal. Mezinárodní svatba se konala!

  • Datum: září 2018
  • Rozpočet: 200.000 a více Kč
  • Počet hostů: 70
  • Místo obřadu: Mlýn Davídkov
  • Místo hostiny: Mlýn Davídkov
  • Prostory: obřad venku, hostina uvnitř
  • Dekorace: vyráběli jsme všechnu, nebo většinu
  • Barva: bílá a mintová
  • Styl: boho svatbapřírodní svatba

Zásnubní prstýnek mi málem přimrznul k prstu

Mezinárodní svatba - žádost o ruku

Stevena jsem potkala při návštěvě mé nejlepší kamarádky (a taky svědkyně) v Bruselu. Přesně na Nový rok. Pozval mě na novoroční kafe. Pak já jeho na kafe pražské, až jsme spolu po téměř ročním lítání Praha – Brusel začali bydlet. To pro mě bylo jako manželství. Neprahla jsem po prstýnku.

O to víc jsem byla překvapená, když mi Steven při naší cestě za polární září v pokoji z ledu v místním Ice Hotelu místo pusy na dobrou noc nasadil prstýnek. Nevím, zda se mi kolena klepala zimou (mimo spacák bylo -5°C a venku -25°C), nebo štěstím. Nejspíš obojím. Čeká nás mezinárodní svatba! 🙂

Fotky, kde Steven klečí pod dechberoucí polární září (a které jsme pak známým rozeslali), jsou tak trošku fingované. Fotili jsme je až později, když jsme polární záři opravdu viděli. 🙂 Steven se totiž bál, aby mu prstýnek nervozitou někde venku neupadl do sněhu!

Mezinárodní svatba s přípravami na dálku

Chtěli jsme mít svatbu při slunečném počasí, proto jsme zvolili termín 8. 9. 2018. Protože pracuji v event marketingu, byla jsem rozhodnutá, že si vše zařídím sama a bude to hračka! „Osm měsíců. To je času,“ myslela jsem si… 🙂

Jak jsem byla překvapená, když jsem se začala dívat po možných svatebních místech, a téměř všechna už byla zamluvená! A to mým jediným kritériem bylo jen to, že musí mít stodolu!

Zamluvení byli už i kameramani a fotografové. Tady začaly po několika probdělých nocích strávených na Google první stresy. Když jsme konečně našli to pravé místo – Mlýn Davídkov s tou největší a nejkrásnější stodolou – věděli jsme, že se mezinárodní svatba bude konat v Čechách.

Problém byl ale v tom, že jsem všechno musela plánovat z Bruselu. Když se mi pak podařilo najít všechny hlavní dodavatele, měla jsem pocit, že je vyhráno. Detaily naší svatby však zabraly zdaleka nejvíce času! Každodenní googlování do noci nebralo konce. Nikdy bych také neřekla, kolik věcí je skutečně potřeba zařídit osobně a ne pouze přes internet. Létali jsme do Čech i dvakrát za měsíc.

Amerika v Čechách

Mezinárodní svatba - uvítací cedule

Při vymýšlení konceptu svatby, jsem se inspirovala na Pinterestu. Moje ubohá maminka pak musela přenést do české reality všechny mnou vybrané originální nápady z amerických svateb. 🙂 A povedlo se jí to!

Původně jsme plánovaly boho styl (což je přírodní, jednoduchý styl). K tomu jsem si vymyslela základní grafický motiv: šestiúhelník posázený květinami a eukalyptem. Hlavním symbolem oddávajícího místa byla zlatá slavobrána posetá bílými růžemi a hortenziemi (tu navrhl a vyrobil můj tatínek). Vybavili jsme se asi stovkou různě velkých bílých svící, balonků a stuh.

Když maminka v předvečer svatby doplnila obědové stoly diamantovými držáky na jméno, lahvemi od vína s eukalyptem plavajícím ve vodě uvnitř a zavěšenými baňkami s nevěstiným závojem, málem jsem se rozbrečela dojetím. Ona z toho místa udělala něco opravdu dokonalého!

Já si během hledání inspirace zamilovala všelijaké koutky. Takže se nakonec naše mezinárodní svatba nesla v duchu tzv. corners – Sweet & Salty Corner, Coffee Corner, Waffels Corner, Memories Corner, Gentlemen Corner, Ladies Corner nebo Photo Corner (ten samozřejmě s Polaroidem a fotostěnou nesměl chybět). Pro ty odvážnější byly nachystané koloběžky a na rybníce u Mlýna paddleboardy. Pro ty milující odpočinek zase piknik z europalet.

Co se týče dárků, pro nejbližší rodinu jsme nechali vyrobit skleničky na přípitek s vygravírovaným jménem a datem. Byli dojatí. Svatební hosté pak dostali něco českého a něco belgického. Konkrétně domácí slivovici a tradiční pralinky. 🙂

Jedna velká pohádka – od rána až do rána

Mezinárodní svatba - jezero

Samotný svatební den začal poměrně zhurta. 🙂 Moc jsme toho kvůli přípravám nenaspali, a díky ranním přípravám jsme „jeli“ ve zpoždění už od rána. Předání si dopisů, předání dárků družičkám, make-up a svatební účes, nasoukat do šatů – póza na fotku! – předání dárku ženichovi. Závoj jsme zapomněli! A jde se. 🙂

Spadlo to ze mě, až když jsem řekla „ano“. Náš den byl od rána až do večera plný emocí. Četli jsme si vzájemně sliby (belgická tradice) a poprvé jsem viděla svého muže plakat (doufám, že dojetím). 🙂 Pak už plakaly maminky, babičky i tety. Další vlna pláče proběhla při proslovech. Někteří museli mít svíčkovou víc slanou než sladkou. 🙂

Vysoký svatební dort a živá kapela daly odpoledni energii, která se do večera jen stupňovala. Předvedli jsme naše (dlouho) trénované taneční číslo a zasmáli se při tradičním „židlovém tanci“. Diskotéka až do rána byla jen skvělou perličkou.

Původně jsem za žádnou cenu typickou českou veselku nechtěla. Nakonec jsem byla moc ráda, že jsme přece jen měli na naší mezinárodní svatbě ty tradiční zvyky, jako je společná polévka, rozbití talíře, „židlový tanec“ nebo sundávání svatebního podvazku. Hlavně díky belgické polovině rodiny, která tak poznala naše české zvyky.

Moje tipy pro nastávající nevěsty

Užijte si to celé. Nejen svatební den, ale i přípravy! Nenechte se rozhodit, když něco napoprvé nevyjde nebo se na poslední chvíli zruší. Vždy to totiž nakonec dopadne dobře. A nezáleží na tom, jestli se zapomnělo na nějakou dekoraci nebo jestli ještě nefunguje hudba. Vůbec nezáleží na tom, zda to je mezinárodní svatba, nebo svatba v rámci jedné vesnice.

Přesně tyhle nedokonalé momenty totiž vytvoří dokonalé vzpomínky. Hlavně když je prožijete s těmi nejbližšími. A o tom to nakonec celé je. Ne o tom zavděčit se všem. Ale o tom, že jsou vaše rodiny i přátelé pohromadě a užijí si spolu příjemný den.

Naše svatební přípravy byly až do svatebního rána náročné. Ale to, co se nám z toho podařilo udělat, bylo nakonec dokonalé. A o to úžasnější bylo, že jsme si vše připravili sami, a přesně tak, jak jsme chtěli. Pro většinu z nás je to ten jediný den D a stojí za to ho nejen prožít, ale hlavně si ho užít. Uplyne totiž jako voda a těšit vás z něj budou hlavně krásné vzpomínky.

Tedy, pokud se vaše maminka pomáhající s přípravami nestane svatební koordinátorkou, jako ta moje! Potom se s nějakými dalšími svatbami ještě určitě potkáte! 🙂

Chcete se svoji svatbou inspirovat budoucí nevěsty i vy? Napište nám!

Ohodnoťte svatbu

Jedna hvězdičkaDvě hvězdičkyTři hvězdičkyČtyři hvězdičkyPět hvězdiček
11 hodnocení, průměr: 4,18 z 5

Ukládání...

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře