Drdol na svatbu – 4 tipy na elegantní účes pro nezapomenutelný den

Svatební drdol

Drdol na svatbu je jednou z nejoblíbenějších možností. Vlasy hrají velkou roli při vytváření celkového vzhledu nevěsty a drdol je variantou, kterou můžete zvládnout i svépomocí. Prohlédněte si základní typy drdolů pro svatební účes a vyberte si ten svůj.

Drdol je oblíbeným svatebním účesem u množství nevěst, protože nevyžaduje tak velké svatební přípravy, jako náročnější účesy. Spořivější nevěsta, která preferuje nejlevnější svatbu, nebo svatbu doma zvládne vyčarovat drdol na svatbu i sama. A bude vypadat krásně! 🙂

Drdol mže být řešením i ve chvíli, kdy vás vaše vlasy trápí. V takovém případě můžete vsadit na elegantní svatební drdol ve formě příčesku. A vždy raději víc kvalitní, než méně – vyplatí se to.

4 tipy pro drdol na svatbu

1. Klasický drdol

Klasický drdol je základ. 🙂 Jedná se o jednoduchý a elegantní svatební účes, který dodá vašemu svatebnímu vzhledu šmrnc. Tento drdol můžete připravit nízko i výš nad krkem. Je vhodný pro dlouhé i středně dlouhé vlasy.

 • Výhody
  Klasický drdol je časově nenáročný na úpravu a snadno se udržuje po celý svatební den.
 • Nevýhody
  Méně kreativní než některé další drdoly, může působit příliš konzervativně.

2. Rozpuštěný drdol

Rozpuštěný drdol umí být romantický a tak trochu ležérní účes. Volné prameny vlasů doplňují obličej. Tento typ svatebního drdolu je ideální pro nevěsty, které chtějí přirozený a uvolněný vzhled. Ideální pro boho svatbu a vůbec svatby v přírodě. 🙂

 • Výhody
  Rozpuštěný drdol dodá nezávaznou, romantickou, mladistvou a svěží atmosféru.
 • Nevýhody
  Volné prameny mohou být v rámci některých aktivit trochu na obtíž. První tanec novomanželů by mohl vyprávět. 🙂

3. Drdol s copem

Drdol s copem je stylovou variantou klasického drdolu. Vlasy nejprve uvážete do copu a poté stočíte do drdolu. Tento účes lze doplnit různými ozdobami do vlasů, jako jsou třeba čelenky, nebo korunka pro nevěstu.

 • Výhody
  Drdol s copem je pevnější než rozpuštěný drdol a snáze vydrží po celý den.
 • Nevýhody
  Vyžaduje delší vlasy pro dosažení plného efektu.

4. Drdol s kudrlinkami

Drdol s kudrlinkami je romantický a ozdobný. Svatba na zámku je pro něj to nejlepší jeviště. Je tvořen množstvím malých kudrlinek po celém drdolu. Tento účes je ideální pro nevěsty s přirozeně kudrnatými vlasy. No a pro ty ostatní, pro ty existuje vynález zvaný kulma. 🙂

 • Výhody
  Drdol s kudrlinkami je bohatý, vypadá honosně a opravdu slavnostně.
 • Nevýhody
  Vyžaduje více času na úpravu vlasů, než jiné drdoly. Pokud nemáte přirozené kudrlinky, může být problematické je udržet po celý den.

Naše tipy po správný výběr drdolu

Drdol na svatbu

Při výběru typu drdolu pro svatební účes se neřiďte jen tím, jak se vám ten který typ drdolu líbí.

 1. Zvažte délku a typ vlasů, tvar obličeje, styl a výběr svatebních šatů
 2. Při volbě drdolu si dejte pozor na to, aby účes nepůsobil přeplácaně nebo nepohodlně. Nejlépe poradí někdo druhý – kamarádka, družička, nebo svatební svědkyně.
 3. Zvažte, jaký drdol bude nejvhodnější pro vaši svatbu – svatba venku může vyžadovat pevnější účes, zatímco uvnitř lze s klidem vsadit na volnější variantu.

Ohodnoťte článek

Jedna hvězdičkaDvě hvězdičkyTři hvězdičkyČtyři hvězdičkyPět hvězdiček
2 hodnocení, průměr: 3,50 z 5

Ukládání...
Štítky
Nevěsta

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře