Svatební přípitek na počest novomanželů je jedním ze zvyků spojených se svatebním dnem. Proč se tento obřad provádí, kdo bývá jeho hlavním aktérem a jaké jsou vhodná slova pro takovou příležitost?
Alkohol na svatbě
Ať už řešíte alkohol na svatbě z klasického pohledu, tedy zda jej hostům platit či nikoli, nebo řešíte jaké druhy a v jakém množství objednat, jste u nás správně! Poradíme Vám na co si dát pozor při plánování alkoholického „pitiva“, kolik to asi může stát a to i v případě, že budete (můžete) mít na svatbě vlastní alkohol.
Jaké druhy alkoholu na svatbu objednat hostům do baru?
Někdo má rád vdolky, jiný zase holky. Někdo rum a jiný slivovici. Přesto si dovolíme tvrdit, že některé základní druhy alkoholu na svatbu prostě patří. Nechte se inspirovat, jakými tekutými dobrotami můžete na baru doplnit svatební hostinu a podle čeho se při výběru alespoň rámcově orientovat.
Vlastní alkohol na svatbě – vyplatí se to i Vám?
Vlastní alkohol na svatbě nemusí chtít pouze profesionální vinaři! Ať už Vás k němu žene touha ušetřit, nebo se Vám o „starost“ postaral aktivní strýček z Moravy s předsvatebním darem několika litrů zkapalněných švestek, je dobré promyslet několik základních věci.
Placení alkoholu na svatbě – platit či neplatit hostům?
Alkohol na svatbě je v našich končinách pevnou tradicí. Zatímco například v Indii se u této příležitosti alkohol zásadně nepil, Slované byli naopak vyhlášení tím, že kvašené a pálené nápoje nesměly chybět. A vypilo se jich hodně. Protože nám tento zvyk tak nějak zůstal, řešíme na svatebních hostinách při organizaci svatby častý problém – platit nebo neplatit alkohol hostům?
Jaké množství alkoholu na svatbu budete potřebovat?
Odhadnout množství alkoholu na svatbu je úkol hodný superhrdiny, nebo superhrdinky. My se o to s Vámi přesto pokusíme! S naším postupem se k reálné spotřebě alkoholu při svatební hostině můžete alespoň přiblížit. 🙂