První tanec novomanželů nemusí být noční můrou. Jak si ho užít?

První tanec novomanželů

Ve chvíli, kdy novopečený ženich a nevěsta nastoupí na parket, zůstane málokteré ženské oko suché. Zatímco svatebčané se na první tanec novomanželů těší, ústřední dvojice to mnohdy vnímá naopak. Kdo by se divil? V osobním životě se většinou nenaskytne mnoho přirozených situací, kde se dá tahle pohybová aktivita trénovat. I tak se přestaňte bát, protože novomanželský tanec si můžete náležitě užít. Jak na to?

4 tipy pro pohodový první tanec novomanželů

1. Zařaďte tanec na večer, kdy je zábava v plném proudu

Nejčastěji se ve svatebním harmonogramu první tanec manželů odehrává kolem 18:00 – 20:00. Už totiž panuje uvolněná atmosféra, zároveň jsou ještě všichni relativně při smyslech. 🙂

Je přímo ideální čas pro vás a vaši taneční show! Dejte si pár skleniček na uvolněnou (míněno 1 až 2) 🙂 a hezky všem předveďte, zač je toho loket! Střídmá dávka alkoholu vás rozradostní a novomanželský tanec vám půjde hezky od nohou. Jen to s pitím nesmíte přehnat, aby se pečlivě nastudované taneční kroky nepletly.

2. Nebojte se oslovit taneční profesionály

Přemýšlíte, že se prvnímu tanci raději vyhnete, protože jste na parketu spíš za trest? To by byla škoda! Všechno se dá natrénovat. Nejde o žádnou životní zkoušku! Požádejte o pomoc šikovné kamarády, nebo oslovte taneční profesionály, kteří vám během pár hodin pomůžou nacvičit hezký společenský tanec.

Uvidíte, že to bude krásný zážitek nejen pro svatebčany, ale také nezapomenutelná chvíle pro vás. Poprvé v životě budete před překvapeným publikem perlit jako John Travolta nebo Maddona. 🙂

3. Zvolte tanec, který odpovídá vašemu tanečnímu odhodlání

Novomanželský tanec

Možností existuje určitě víc, ale nejčastěji se první tanec novomanželů odehrává těmito třemi způsoby:

  • Klasický ploužák, evergreen českých i zahraničních svateb. Nejoblíbenější první tanec se většinou tančí na romantickou skladbu, která trvá 3 – 4 minuty. Kvůli nenáročné technice je ideálním řešením pro lidi, kteří mají z tančení noční můry nebo nemají čas pilovat nic jiného. Nakonec v ploužáku jsme skoro každý profík – však jsme ho v pubertě poctivě trénovali. 🙂
  • Standardní společenský tanec – walz nebo valčík. Odvážnější manželské páry se můžou vrhnout i na tango. Páry, které strávily pár večerů v pokročilých tanečních, přípravy zvládnou snadno. Ostatním se budou hodit návody z Youtube.
  • Kombinace dvou předchozích (ploužák nebo standardní tanec) s překvapením. Během jemného plutí po parketu se změní hudba, ženich s nevěstou zahodí masku slušňáků a vrhnou se např. na street dance. Vtipná nebo inovativní vložka se může skládat ze salsy, tanga apod. 

Poslední jmenovaný druh tance není rezervován jen pro taneční profesionály nebo pohybově nadané! Užívají si ho i lidé s veselou povahou, kteří se neberou zas tak vážně. Je to totiž skvělá zábava pro hosty i účinkující nevěstu se ženichem. Zařaďte jej na harmonogram svatebního dne a překvapte své hosty! Jen ať vidí, že se toho nebojíte (nezapomeňte předem upozornit svatebního fotografasvatebního kameramana, aby byli připraveni vás „zvěčnit“). 🙂

Jak takový novomanželský tanec může vypadat?

 

Ani na svatbě v zahraničí nejsou žádní suchaři. Inspirujtete se tímto tatínkem a dcerou? 🙂

 

Nebo provedením maminka a syn, kteří na počátku dokonale klamou těly? 🙂

4. Zatančete si na svou nejoblíbenější píseň

Vytvořte si seznam písní, které máte oba rádi. Ty potom podrobte přísnému výběru. Prvním kritériem je správný rytmus a druhým přiměřená délka. Nebojte se v klidu poradit s odborníky.

Správný výběr písniček je důležitý pro dvojice, ve kterých se ženichovi nepoštěstilo dostat nadání k tanci (nebo proflákal taneční). První tanec může totiž s nevěstou alespoň romanticky „provlnit“ (nechceme psát „prošlapat“). Moc dobře víme, že nenáročná písnička realizaci spousty prvních tanců na svatbách zachrání. 🙂

Pro inspiraci se můžete podívat do našeho článku písničky na svatbu, kde jsme přinesli přes 60 tipů na svatební písně!

I bez novomanželského tance můžete mít krásnou svatbu

První tanec novomanželů je jednou ze svatebních tradic a nepsaným pravidlem. Myslíme si, že do svatebního programu patří stejně jako mezi povinnosti ženicha. Na českých svatbách se novomanželský tanec očekává, ale nemusíte se tím nechávat svazovat. Záleží především na tom, jak se ohledně veřejného tančení cítíte. Buď se osmělíte a budete tančit v kruhu svatebčanů nebo žádný organizovaný manželský tanec mít nebudete.

Až přijde čas, „vlítnete“ na parket a s manželem/kou vyzvete i ostatní. 🙂 Spontánně se tak rozpoutá hromadné tančení bez jakéhokoliv oficiálního vystoupení. Svatba je hlavně váš den! Naplánujte si ho tak, abyste se uvolnili a užili si celý den i noc.

Ohodnoťte článek

Jedna hvězdičkaDvě hvězdičkyTři hvězdičkyČtyři hvězdičkyPět hvězdiček
7 hodnocení, průměr: 4,43 z 5

Ukládání...

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře