Krátké svatební šaty jsou originální řešení pro moderní nevěstu

Krátké svatební šaty

Jestli máte v běžném životě ráda originální a stylové oblečení, pak si pro svou svatbu jistě zamilujete krátké svatební šaty. Nejsou tak okoukané, pohodlně se v nich pohybuje a se správným střihem a materiálem budete v roli nevěsty za elegantní bohyni. Potřeba je jenom trocha odvahy vzepřít se zajetým představám.

Krátké svatební šaty zazáří na malých, neformálních i honosných svatbách

Nejčastěji se s krátkými svatebkami potkáte na svatebním obřadu pod širým nebem nebo na boho svatbě. Neformální ráz si je skoro žádá, stejně jako nepřeplácaný svatební účes a decentní svatební nehty. Dlouhé šaty se totiž při svatbě v přírodě rychle zašpiní a pomuchlají.

Punc elegance a noblesy se tak rychle vytratí. Krátké svatební šaty se hodí i na malé svatby, kdy se ženichnevěsta vydávají jen se svědky a rodiči na radnici. Tady zdobné princeznovské šaty leckdy působí až nepatřičně. 🙂

Nemusíte se však bát, sáhnout po nich ani u těch větších, honosných svateb. Musíte si jen pohlídat správné provedení. Na jednoduché svatební šaty raději zapomeňte. Hosté by si vás mohli plést s se svědkyní, s družičkou, nebo ještě hůř: s řadovou svatebčankou. 🙂

No, snad to tak zlé nebude. 🙂 Krátké svatební šaty by měly být zdobenější a výraznější, abyste mezi desítkami hostů zářila tak, jak si ve svůj svatební den zasloužíte.

Naopak pro okázalé svatby na zámku, pro zimní svatbu, nebo pro církevní sňatek při svatbě v kostele nebudou krátké extravagantní šaty to pravé ořechové. 🙂

Žádné pojetí jim není cizí. Krátké svatební šaty sedí (téměř) každému stylu

Nejčastěji se šijí z tylu, saténu nebo šifonu. Mají buď splývající siluetu, nebo áčkové svatební sukně a krajkové živůtky. Se střihy si ale můžete různě hrát.

Tip: Nebojte se krátké šaty doplnit závojem. Jen dejte pozor na vhodnou délku. Hodí se k nim svatební závoj v délce po ramena nebo šik fascinátor. V Čechách je známý spíše jako francouzský závoj.

Krátké, kratší, nejkratší! Jak krátké můžou být krátké svatební šaty?

Krátké svatební šaty

Pro správnou délku neexistuje žádné pevné pravidlo. 🙂 Měli byste se ale držet toho, že svatba je společenskou událostí a délka těsně pod zadek působí velmi, velmi lacině (a to v tom lepším případě). 🙂 Krátké svatební šaty by měly mít rozumné rozpětí:

 • Délka těsně nad kolena
 • Midi šaty (do ½  lýtek)
 • Těsně nad kotníky

Konkrétní délku volte s ohledem na své sebevědomí, postavu i věk. 🙂 Delší šaty vždy působí decentněji a elegantněji. Pokud ale chcete ukázat svá krásná lýtka a kolena, sukně klidně zkraťte. 

Jakým postavám krátké svatební šaty sluší?

Nejsnazší to mají ženy s postavou přesýpacích hodin. I kdyby si oblékly jutový pytel, bude jim slušet. 🙂 Krátké šaty s bohatou sukní lichotí i ženám s chlapeckou postavou. Objemnější krátká sukně jim pomůže vykreslit chybějící pas. 🙂

Podobně jsou na tom ženy s postavou obráceného trojúhelníku, které mají široká ramena a nevýrazný pas i boky. Ideální je pro ně sukně do A, která vyrovná objem v ramenou.

Jakým postavám spíše uškodí?

Jde o postavy, které mají drobná ramena, prsa, pas, ale výrazné boky. Nebo vystouplé bříško a větší zadek (pozor na těhotenské svatební šaty). U postav typu hruška krátké šaty zbytečně zdůrazňují kontrast útlého hrudníku a objemnějších boků. U typu jablko zase tak hezky nevykreslí pas.

6 důvodů, proč se vdát v krátkých šatech

 1. Nemusíte řešit délku šatů
  Menší ženy se nemusí trápit zkracováním šatů a vyšší ženy zase honit centimetry, které sukním chybí.
 2. V jedněch šatech zvládnete obřad i oslavy svatby
  Po obřadu se nemusíte převlékat a svatební šaty si užijete celý den. Umožní vám pohybovat se volně a bez omezení. Ať už cestou k oltáři, nebo večer na parketu.
 3. Nemusíte si dělat hlavu s počasím
  Dlouhé šaty se většinou ušpiní už cestou od svatební kolony k oltáři. Musíte je hlídat a všemožně nadzvedávat. To s krátkými šaty nehrozí. Z míry vás nevyvede ani déšť. V něm můžete vesele skákat přes kaluže.
 4. Až už zvolíte jakýkoliv styl šatů, budete stylová a originální
  Krátké šaty jsou na českých nevěstách pořád nezvyklé. Vždy budí překvapení a obdiv. Krátké délky podtrhují ženský šarm a působí neotřele.
 5. Ukážete své krásné nohy i originální svatební boty
  Střídmě odhalené končetiny vám dodají šmrnc a dojem nedbalé elegance. V krátké sukni předvedete hezky tvarovaná lýtka nebo kotníky. Nezapadnou ani vaše svatební boty, které jiné nevěsty většinou schovávají pod dlouhými sukněmi. Při výběru svatební obuvi se odvažte a předveďte je v plné parádě. Co třeba svatební tenisky?
 6. Šaty můžete nosit i po svatbě
  Krátké svatební šaty jsou nadčasové i ekonomické. Když si je necháte ušít, budete potřebovat méně materiálu. Navíc je seženete i v obchodních řetězcích za „nesvatební“ ceny. Stačí pár úprav šikovné švadleny a nikdo nepozná, že vaše svatební šaty pochází z konfekce. Po svatbě upravíte pár detailů a můžete je nosit na další společenské akce. 

Jak se vám líbí nápad vydat se k oltáři v krátkých šatech? Dejte nám vědět, jestli jste se odvážily a opravdu své „ano“ vyslovily s odhalenýma nohama.

Ohodnoťte článek

Jedna hvězdičkaDvě hvězdičkyTři hvězdičkyČtyři hvězdičkyPět hvězdiček
4 hodnocení, průměr: 5,00 z 5

Ukládání...

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře