Jak vybrat ty pravé svatební náušnice (nejen) podle typu obličeje?

Svatební náušnice

Svatební náušnice přichází na řadu, až když máte vybrané svatební šaty, místo i styl svatby. Podle těchto kritérií je totiž budete vybírat. Musí souznít s oblečením, atmosférou svatby i tvarem vašeho obličeje.

Na co brát ohled hned na začátku?

Při výběru svatebních náušnic zohledněte celkový rozpočet na svatbu. Bez náušnic se vdáte, ale bez šatů nebo svatební hostiny, nebo alespoň svatebního rautu těžko. 🙂 Obnos peněz, který na náušnice máte, vám hodně napoví, po jakých materiálech se vůbec dívat.

Design náušnic by měl přirozeně korespondovat s celkovým stylem svatby. Pokud plánujete romantickou svatbu na louce, tak by těžké drahokamy působily nepatřičně. Stejné je to s levnou bižuterií na luxusních svatbách na zámku

Stylistická rada: outfitu vždy dominuje jen jedna věc

Je jedno, zda jde o výrazné svatební šaty, svatební účes, svatební boty nebo právě svatební náušnice. Vždy byste si měli stanovit, co z nich hraje v celkovém vzhledu tu hlavní roli. 🙂 Ostatní prvky musí být neutrálnější, aby se ve výsledné podobě netloukly, ale naopak tvořily harmonický celek.

Jak se svatební náušnice liší od těch obyčejných

Na svatbu si pořiďte nové náušnice, které jsou elegantní a slavnostní. Je to stejné jako se svatební podprsenkou. Svatbu si budete pamatovat do konce života, takže byste se v tento den měli cítit výjimečně. To jde v obnošených věcech jen těžko. 🙂

Záleží samozřejmě i na vašem rozpočtu. Pokud můžete, do svatebních náušnic zkuste investovat! Když vyberete nadčasový kousek, můžou se stát rodinným pokladem, který budou dcery/snachy/neteře dědit po generace! 🙂

Zásadní je tvar obličeje

Svatební náušnice podle typu obličeje

Každé náušnice si opticky hrají s vaším obličejem. Zjemňují ostré hrany, přidávají i ubírají objem nebo ho prodlužují. Využijte je ve svůj prospěch!

Svatební náušnice pro kulatý obličej

Kulatých tvarů má vaše tvář až dost, těm se vyhněte. Potřebujete obličej spíš prodloužit a potlačit výrazné tváře. To zvládnou tvary slz, obdélníků nebo visací volné náušnice. Vyhněte se větším ozdobám, které by jen přidaly objem. V jednoduchosti je prostě krása! 🙂

Svatební náušnice pro čtvercový obličej

K vašemu obličeji nepřidávejte žádné hranaté tvary, jako třeba čtverce a obdélníky. Ostré hrany zjemněte kulatými náušnicemi. Buď polodlouhými visacími, nebo menšími kroužky. Drobné náušnice váš obličej příjemně zněžní.

Svatební náušnice pro obdélníkový obličej

Je o něco delší než čtvercový, takže náušnice musí být spíš širší než delší. Co třeba okrouhlé, nebo visací, postupně se rozšiřující tvary? Pozor jen na tenké visací náušnice, ty by zbytečně zdůraznily délku obličeje. Přidáním objemu posílíte dojem oválné tváře. Sednou vám i klasické pecky. 🙂

Svatební náušnice pro oválný obličej

S těmito rysy nemůžete sáhnout vedle. Oválnému obličeji sluší všechny tvary náušnic. Třeba oválné visací náušnice jeho dokonalý tvar ještě pozvednou. Nebojte se ani velmi dlouhých náušnic, které se směrem dolů zužují. Za vyzkoušení stojí i trojúhelníkové tvary. 

Svatební náušnice pro srdcovitý obličej

Ten se směrem k bradě výrazně zužuje, proto sem musíme přidat objem. Pátrejte po crawler náušnicích, které mají výraznější spodní část. Pomůžou i kulaté tvary nebo visací postupně se rozšiřující typy.

Svatební náušnice pro diamantový obličej

Ostré lícní kosti a dolní čelisti zjemní kulaté a jemné visací náušnice. Chybějící objem ve spodní čelisti doplní i čtvercové tvary. Rozhodně zapuďte myšlenku na náušnice ve tvaru diamantu. Čeho je moc, toho je příliš. 

Svatební náušnice pro trojúhelníkový obličej

I ten potřebuje doplnit chybějící objem kolem dolní čelisti a zároveň zjemnit ostré hrany čela. Zkuste decentní delší náušnice, oválné tvary, kruhové náušnice nebo spirálky. Ty fungují s trojúhelníkovým obličejem skvěle. Náušnice by měly být spíš delší než kratší. Pecky proto nechte lidem s jinými proporcemi v obličeji. 🙂

Přihlédněte i ke svatebním šatům

Soustřeďte se hlavně na řešení kolem dekoltu a ramen. Tedy místa, která s náušnicemi přímo souvisí. Čím zdobnější jsou, tím nenápadnější náušnice zvolte. Nebojte se zopakovat materiály a ozdoby. 🙂

Živůtky pošité perličkami krásně doplní perlové pecky v uších. Pokud tedy máte oválný obličej. Přihlédněte i k celkovému stylu šatů – čím jednodušší, tím výraznější náušnice si můžete dovolit. A obráceně. 

Důležitou roli hraje i svatební účes

I tady platí stejné pravidlo. Jednoduchý účes a šaty oživí výraznější náušnice. Třeba štrasové řetízkové nebo květinové klipsy. Pokud ale máte bohatý účes, který zdobí korunka pro nevěstu, potřebujete jednodušší šaty i náušnice. Vystačíte si s maličkými peckami s kamínkem, jemnými krystalovými kapičkami nebo zlatými minimalistickými peckami. 

Cena svatebních náušnic se odvíjí od použitých materiálů

Cena svatebních náušnic

Mezi nejlevnější varianty patří romantické korálky nebo štrasové náušnice. Ty seženete za pár stovek v každé galanterii nebo obchodním domě. Doporučujeme volit střídmější provedení, ať se nebijí se svatebními šaty. 🙂

Cennější variantou je zlato. Ať už žluté, nebo bílé. Jeho barva by měla souznít se snubními prstýnky (zejména u karbonových snubních prstenů) a i tady se dá vybírat z různých cenových kategorií. Záleží na ryzosti zlata a vašem rozpočtu. 

Platina vynikne na luxusnějších svatbách, kde by levné náušnice u nevěsty působily jako pěst na oko. Tady se dostanete i na desetitisíce korun. 

Nejelegantnějším a nejoblíbenějším materiálem jsou perly. Jejich jednoduchost, střídmost a elegance nechá vyznít každé šaty i ženu. Seženete je v různých barvách, tak popusťte uzdu fantazii.

Čím se svatební naušnice nejčastěji zdobí?

Kde svatební naušnice shánět?

Ohodnoťte článek

Jedna hvězdičkaDvě hvězdičkyTři hvězdičkyČtyři hvězdičkyPět hvězdiček
2 hodnocení, průměr: 3,00 z 5

Ukládání...
Štítky
Nevěsta

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře