Dárek pro nevěstu na rozlučku se svobodou – 10 tipů na originální dárky

Dárek pro nevěstu na rozlučku se svobodou

Hledáte tip na dárek pro nevěstu na rozlučku se svobodou? Dnes vám v rámci svatební inspirace nabídneme rovnou 10+1 nápadů na dárky, které se zaručeně nestanou jen dalšími lapači prachu na policích. Pojďte se inspirovat!

Proč dárek pro nevěstu na rozlučku se svobodou?

Pravidlo obdarovávat – jak před svatbou, tak v rámci svatebních darů, uplatňovali zejména staří Slované. Dary od všech hostů, sousedů i známých byly velmi vážené. Sem patřil i dárek pro nevěstu na rozlučku se svobodou, ačkoliv se rozlučce v té době ještě říkalo poněkud jinak.

Rozlučka se svobodou dnes patří ke klasickým částem předsvatebního programu ženichanevěstydárek, nebo překvapení je společenskou normou. 🙂 Méně už hraje roli finanční hodnota dárku, která je odvislá od počtu účastnic rozlučkové párty, i očekávání nevěsty.

Ideální je předat jeden hodnotnější dárek pro nevěstu, nebo více drobných (klidně žertovných) v případě, že se účastnice rozlučky předem nesynchronizují za pomocí družičky, nebo svatební svědkyně (té doporučujeme mrknout na dárek pro nevěstu od svědkyně).

Co by měl dárek pro budoucí nevěstu splňovat?

Co by měl dárek pro budoucí nevěstu splňovat? Určitě by se nemělo jednat o další „lapač“ prachu v domácnosti. Stejně tak o jednorázově věci, např. trička na rozlučku se svobodou (které použít samozřejmě můžete, ale jako dárek se zrovna nehodí). Zatímco (před) svatební tričko nebo šerpu pro nevěstu si na sebe nevěsta vezme jednou, z praktických věcí může mít radost i déle, než jeden večer.

Předem se rozhodněte, který dárek pro nevěstu zvolíte:

 • Vtipný (a levný)
  Tematicky zapadne do stylu večera, není finančně náročný a můžete jich pořídit i více.
 • Praktický (a dražší)
  Nevěsta ho může využívat i po svatbě a je výhodné se na něj společně s ostatními složit.

Kde koupit dárky na rozlučku se svobodou?

Tipy od fajntricko.cz

Spoustu malých drobností, které udělají radost nevěstě, ženichovi i jako dárky pro družičky koupíte na webu fajntricko.cz. Mrkněte se do nabídky! 🙂

Dárky na rozlučku se svobodou

10 tipů na originální dárek pro nevěstu

Dárek pro nevěstu na rozlučku se svobodou

 1. Zarámovaný citát, příběh, nebo rčení
  Je ideální pro případ, že dobře znáte nevěstino smýšlení a přístup k životu (včetně toho rodinného), abyste měli jistotu, že si jej pověsí v bytě na zeď. 
 2. Luxusní svatební album
  Protože jen málo novomanželů si v dnešní digitální době nechává tisknout svatební fotografie. Přitom jsou v digitálních zařízeních o dost nedosažitelnější, než v poličce na knihovně. 🙂
 3. Památeční šperk
  Ať už je se jedná o náušnici, náramek, nebo medailonek, šperkem (na kterém nebude napsáno: dneska se vdávám) uděláte každé ženě radost. Navíc jej může nosit doslova celý život. Promrkněte třeba karbonové prsteny.
 4. Ručně vyrobená svatební kniha hostů
  Svatební kniha hostů je skvělou památkou na svatební den. Pokud navíc vynaložíte trochu úsilí, kniha může i památkou na vaše přátelství.
 5. Rámeček na svatební fotku
  Zde platí to samé, jako pro svatební album. Dost možná díky vám (pokud tedy nezvolíte kýčovitý rámeček), si novomanželé dají svatební fotografii na poličku, aby jim každý den dělala radost.
 6. Svatební diář
  Svatební diář se hodí pro všechny nevěsty, které jsou (v dobrém) posedlé svatebními přípravami. Vhodným dárkem jim můžete pomoci lépe naplánovat vše potřebné.
 7. Luxusní psací pero
  Kdo by se do matriční knihy hned po svém „ano“ nechtěl podepsat krásným a luxusním psacím perem? Pokud takové pero darujete, nově vzniklá rodina jej může používat pro všechny výjimečné události. Podpis hypotéčních smluv mezi ně nepočítáme. 🙂 
 8. Moudrou knížku s podpisy
  Kdo daruje knihu, daruje vědomosti. Na první stranu můžete připsat vzkaz a přidat podpisy všech účastnic. Pokud vás nenapadají žádné vhodné tituly, mrkněte se na titul: Proč si muži berou potvory, popřípadě Správná péče a krmení manželů. 🙂
 9. Poukaz na spodní prádlo
  Je daleko lepší,  než nakoupit svatební spodní prádlo, se kterým se netrefíte do velikosti, či vkusu. Aby nevěsta neváhala, můžete k poukazu připsat, že se jedná např. o poukaz na nákup noční košilky pro svatební noc, nebo podprsenky pod svatební šaty. 🙂
 10. Kufřík pro nevěstu
  KPZ znají všichni správní chlapi. Kufřík pro nevěstu je jakási krabička první pomoci, která může být laděná humorně (i prakticky, jako poslední záchrana při nehodách ve svatebním dni).

Ohodnoťte článek

Jedna hvězdičkaDvě hvězdičkyTři hvězdičkyČtyři hvězdičkyPět hvězdiček
7 hodnocení, průměr: 4,86 z 5

Ukládání...

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře