Platinové snubní prsteny nikdy neztrácí svůj lesk

Platinové snubní prsteny

Platinové snubní prsteny jsou z odolného bílého kovu, který neztrácí svůj lesk a je barevně stálý. Možná i proto jej novomanželé volí. Takové prstýnky symbolizují vztah, který by nikdy neměl ztratit lesk, šmrnc a původní hodnoty. Platina je nejvzácnější a nejdražší z ušlechtilých kovů. Stejně jako láska je nejkrásnější z ušlechtilých citů. Necháte se zlákat k platinovým prstýnkům?

Proč právě platina?

Platina je vzácný kov, podobný bílému zlatu. Za svůj název ovšem vděčí stříbru. 🙂 Vznikl totiž jako zdrobnělina španělského slova plata (stříbro) a platinu tak můžete do češtiny přeložit jako „stříbříčko“. 🙂 Jedná se o velmi těžký a mimořádně odolný drahý kov stříbřité barvy. S ohledem na svoji vzácnost se používá k výrobě luxusních a drahých šperků. Je přirozeně pevná, odolná a zároveň přirozeně bílá i lesklá.

Tipy k výběru snubních prstýnků z platiny

Snubní prsteny z platiny

Snubní prstýnky z platiny jsou pro novomanžele spolehlivě nejdražší možností. Tento materiál je totiž mnohem tvrdší než zlato. Budete se muset hodně snažit, abyste ho poškrábali nebo prstýnky připravili o jejich pověstný lesk. Bez problémů se do ní zasazují drahé kameny. Ty přírodní nebo syntetické by jí stejně neslušely. Byl by to nakonec podobný hřích, jako nechat si do nejnovějšího modelu mercedesu nainstalovat obyčejné dřevěné židle namísto kožených sedaček. 🙂

Hodnota a cena snubních prstýnků z platiny

Platina se ve špercích používá prakticky ryzí. Aby bylo možné snubní prsten označit jako platinový, musí obsahovat alespoň 95 % platiny. Na první pohled platinový prsten poznáte od bílého zlata podle hmotnosti. Bude totiž výrazně těžší. Zároveň je jeho cena oproti zlatu (18 karátů) přibližně dvojnásobná. Prstýnek z platiny musí mít dvě puncovní značky od státního puncovního úřadu ČR.

Proč si pořídit snubní prstýnky z platiny?

  • Velmi odolný a stálý materiál,
  • přirozeně a dlouho se lesknou,
  • snadno se zbrousí,
  • dobře se gravírují (inspirujte se co vyrýt na snubní prsteny),
  • jsou hypoalergenní.

Proč by vás platina mohla odradit?

  • Vysoká pořizovací cena,
  • úpravy jsou dražší než u ostatních kovů,
  • jsou o něco těžší než zlaté.

Jak se starat o platinové snubní prsteny?

Tady vás rozhodně nezklameme. S ohledem na výše popsané vlastnosti platinových snubních prstenů si vystačíte s vlažnou vodou, mýdlem a v případě většího zdobení se zubním kartáčkem. Platinový prsten je prakticky bezúdržbový, podobně jako snubní prsteny z chirurgické oceli.

Ohodnoťte článek

Jedna hvězdičkaDvě hvězdičkyTři hvězdičkyČtyři hvězdičkyPět hvězdiček
2 hodnocení, průměr: 5,00 z 5

Ukládání...

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře