Svatební přání novomanželům – jak má vypadat a co do něj napsat?

Svatební přání

Chystáte se na svatbu. Naposledy se zkontrolujete v zrcadle, sjedete pohledem partnera a popřípadě děti. Svatební dárek už máte zabalený a jste připravení k odjezdu. To zas bylo vymyslet něco kloudného. A co svatební přání? Na to jste nezapomněli? 🙂

Svatba nabízí spoustu výzev nejen pro budoucí novomanžele, ale i pro hosty. Člověk se najednou musí orientovat v událostech, se kterými nemá příliš zkušeností. Kromě svatebních darů lidé často tápou i ohledně svatebních přání. Jak ho vybrat, komu ho dát a co do něj napsat?

Je vůbec svatební přání zapotřebí?

Rozhodně to není tak, že pokud nemáte svatební přání novomanželům, nemůžete na svatbu. Berte to spíše jako otázku respektu. Dva zamilovaní lidé se rozhodli vzít a chtějí to s vámi oslavit. Je proto jakousi slušností jim za to poděkovat a popřát jim do nového (společného) života něco hezkého. To je hlavní důvod, proč svatební přání darovat. Jako milou osobní zprávu lidem, které máte rádi.

Jak má svatební přání novomanželům vypadat

Každé svatební přání by mělo být hlavně originální a od srdce. Zaplašte obecné fráze a nicneříkající hesla. Berou se Vaši dva blízcí přátelé, rodinní příslušníci nebo kolegové. Většinou víte, jací jsou a co mají rádi.

Promítněte své společné zážitky, pohled na svět nebo záliby i do svatebního přání. Ať při jeho čtení nezůstane nevěstě ani ženichovi jedno oko suché a po tváři se jim linou buď slzy dojetí, nebo smíchu. To je výsledek každého správného svatebního přání. Pak už je jedno, zda jsou na něm ptáčci, květiny, krajky nebo je úplně obyčejné. Hlavní roli hraje Vaše sdělení.

Kde svatební přání vybírat

Záleží, kolik času a energie máte k dispozici. Krásná svatební přání pro novomanžele si totiž můžete vyrobit i doma. Nicméně najdete i spoustu hezkých přání v kamenných obchodech a e-shopech. Liší se hlavně designem, cenou a materiály. 

Originální svatební přání pro novomanžele můžete vyrobit doma

Jestli chcete být opravdu originální, vyrobte svatební přání novomanželům doma. S Youtubem a šikovnými blogy vám to půjde samo. Ačkoliv jsou přáníčka často určena k narozeninám, stačí vybrat vhodný materiál a snadno je přeměníte na krásná svatební přání. Tady pro Vás máme pár tipů:

Návod na přání s 3D květinami

 

Přání s lučními květinami

 

Výroba skládaného přání

 

Inspiraci můžete načerpat třeba i v návodech na Pinterestu. Pak už stačí pouze začít tvořit. 🙂

Co do svatebního přání napsat

Tady hodně záleží na Vaší povaze a Vašem vztahu se ženichem a nevěstou. Můžete se vydat čtyřmi cestami, kde hrají prim zejména verše a citáty na svatební přání. Vybrat můžete:

  • vtipně poskládané rýmy
  • láskyplné rýmy
  • motto z jejich oblíbené knihy
  • připomenutí společného zážitku, který vyústí v poetické přání

Na některých svatbách můžete potkat netradiční svatební strom, na kterém bude prostor pro malé svatební přání psané hosty při svatbě. Zkuste být originální a odlišit se od toho, co už jste jim napsali do klasického svatebního přání! 🙂

Komu nebo kam ho na svatbě dát

Svatební přání - truhlička

Svatební přání se novomanželům na svatbě většinou dává do speciální krabičky/boxu, která je připravená v místě, kam se pokládají i svatební dary. Další možností je předat přání i s darem osobně. Někdy je hromadné předávání pozorností a přání naplánováno přímo v odpoledním svatebním programu, jindy si budete muset vyhlídnout vhodnou chvíli, kdy novomanželům dárky a přání předáte. Ale pořád mějte na paměti, že jsou v ten den hodně vytížení, takže jim to nemusí přijít zrovna vhod. Poraďte se rovnou na místě se svatební koordinátorkou nebo někým, kdo se zdá, že má svatební program v malíku.

V případě, že součástí svatebního přání novomanželům jsou i peníze jako svatební dar, bývá vždy určeno bezpečné místo, kam je uložíte.

Co se dál děje se svatebním přáním?

Buď je předávání darů součástí odpoledního programu, takže se pár vybraných přání (ne všechna prosím vás!) přečte nahlas. Nebo si je ženich s nevěstou po svatbě odvezou domů a v klidu si je projdou.

K čemu budou novomanželům přání po svatbě?

Dáváte si se svatebním přáním práci a straší Vás myšlenka, že ho novomanželé stejně po svatbě hodí do koše? Nemusíte se bát. Většinou svatební přáníčka končí v krásné krabičce, nebo v rámu, kde jsou uchovány jako památka na ten výjimečný den. Za tu práci to proto stojí. 🙂

Ohodnoťte článek

Jedna hvězdičkaDvě hvězdičkyTři hvězdičkyČtyři hvězdičkyPět hvězdiček
19 hodnocení, průměr: 3,05 z 5

Ukládání...

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře