Diamantová svatba – Tipy k oslavě lásky, rodiny a společného života

Diamantová svatba

Diamantová svatba je výjimečný milník v životě manželského páru. Je to velmi vzácná příležitost, kterou mohou slavit jen ty páry, kteří prošli společně téměř celým životem ruku v ruce. Diamantová svatba není jen oslavou lásky mezi manželi, ale také vlastně oslavou celé rodiny, která se během těchto let utvářela a rozrůstala.

Diamantová svatba – 60 let sdílení radostí i starostí

Diamantovou svatbu slaví manželé, kteří společně sdíleli radosti i starosti šedesát let. Toto výročí svatby je symbolem nezlomné lásky a pevných rodinných vazeb. Slavit diamantovou svatbu znamená nejen dožít se společně vysokého věku, ale též ohlédnout se zpět na společně prožité roky plné vzpomínek a zkušeností.

Oslava diamantové svatby může mít různé podoby. Může se jednat o intimního setkání s nejbližšími přáteli a rodino. Stejně tak lze zorganizovat větší párty s mnoha hosty – a kupříkladu „zopakovat“ svatební obřad. S ohledem na věk hlavních aktérů je vždy třeba, aby byla taková oslava přizpůsobena možnostem, schopnostem a přáním hlavních aktérů. Doporučujeme mrknout do článku jak oslavit výročí svatby.

Někteří manželé si mohou přát obnovit nebo vyslovit svůj svatební slib, jiní zase raději stráví tento den intimně a v klidu se svými dětmi a vnoučaty.

Naše tipy pro oslavy diamantové svatby

Tipy k oslavě diamantové svatby

Protože diamantová svatba se netýká pouze manželů, ale také jejich rodin (mnohdy početně širokých), zahrnuje malá i velká oslava i děti, vnoučata a pravnoučata. Pro mladší generace je diamantová svatba vzorem trvalých hodnot a ukazatelem toho, že láska a oddanost mohou přetrvat i přes různé životní nástrahy. Můžete připravit:

 • Svatební proslov
  Kdy na rozdíl od klasické svatby bude tentokrát řečnit ženichnevěsta. Zcela jistě můžete čekat silná a moudrá slova.
 • Svatební video
  Nevšední svatební video sestavené z fotografií a videozáznamů diamantových novomanželů v průběhu let.
 • Svatební kvíz
  Se zajímavými otázkami z historie rodin a společného života novomanželů. 
 • Svatební album
  Jako výběr toho nejlepšího, z posledních šedesáti let.
 • Videogratulace
  Zorganizujte svatební přání od vzdálených přátel, kteří se nemohou dostavit osobně.

Diamantová svatba je krásným svědectvím lásky, která přetrvává v čase. Je to oslava nejen dvou lidí, ale celé rodiny, která se během těchto let na základě spojení nevěsty a ženicha utvořila a posilovala.

Ať už diamantovou svatbu oslavíte ve velkém nebo v malém, užijte si den plný radosti, lásky a vděčnosti za společné roky strávené s nejbližšími! 🙂

Ohodnoťte článek

Jedna hvězdičkaDvě hvězdičkyTři hvězdičkyČtyři hvězdičkyPět hvězdiček
1 hodnocení, průměr: 5,00 z 5

Ukládání...

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře