Zavřít reklamu

Kristýna a Jirka – svatba v únoru s těhotenským bříškem

Svatba v únoru

Život nikdy nejezdí podle jízdního řádu, za to si jej lze vychutnávat dosytosti v každém okamžiku. Podobně, jako to udělali Kristýna s Jirkou, když jim svatební představy „narušila“ tak nádherná věc, jakou je těhotenství. Ti svoji romanticky zasněženou svatbu v únoru prožili ve dvou a „půl“ lidech.

  • Datum: únor 2018
  • Rozpočet: 50–75.000 Kč
  • Počet hostů: 40
  • Místo obřadu: Oblastní galerie Liberec
  • Místo hostiny: Hotel Nový York Liberec
  • Prostory: obřad i hostina uvnitř
  • Dekorace: vyráběli jsme sami
  • Barva: růžovo-bílá

Jako relativně mladý pár po roční známosti jsme svatbu plánovali o něco později. Stejně tak jako miminko. Ovšem jak se říká: „Člověk míní, Pán Bůh mění“. Nám změnil. 🙂 Tedy změnila jej naše dcera. Rozhodla se nečekat, až se sami rozhoupeme a my si museli pospíšit a naplánovat svatbu v únoru.

Když změna plánů, tak se vším všudy

Ještěd

Přesto, že si manžel ono „provedení“ žádosti o ruku představoval původně jinak, na jím připravený spontánní a nádherný večer nikdy nezapomenu. Bylo to pohodové ráno jako každé jiné. Po probuzení jsme si ještě v pelíšku chvilku povídali, pouze těsně před odchodem z domu manžel prohlásil, ať si na večer nic neplánuji. V osm večer mám být připravená, abychom si jej užili jenom pro sebe.

Přesně ve 20:00 před domem zastavilo auto s kamarádem, který nám měl celý večer dělat šoféra. Tak to si nechám líbit! Nejprve do kina, na film, který manžel vybral. Ačkoliv se jmenoval trochu k tématu, konkrétně: „Který je ten pravý?“, neměla jsem absolutně žádné tušení. 🙂 Sama bych ho nevybrala, ale moc se mi líbil a nastartoval náladu pro pohodový večer.

Po filmu nás náš večerní šofér odvezl až na vrcholek Ještědu. Dívala jsem se dolů na celý noční Liberec a říkala si: „Bože, to je nádhera!“. Přítel mě zezadu objímal a až po chvíli ticha se ozvala věta: „Můžu se Tě na něco zeptat?“. Trochu jsem znejistěla, otočila se a spatřila, jak si manžel v té příšerné zimě klekl a požádal mě o ruku! 🙂 Nikdy bych nečekala, jak moc budu v té kouzelné chvíli šťastná.

Už tehdy se projevil jako ten nejlepší muž. Aniž by znal moje přání, daroval mi zásnubní prstýnek v provedení, o kterém jsem tajně snila.

Svatba v únoru, s bříškem a pod Ještědem

Svatba v únoru - silnice

Původně jsme svatbu plánovali letní – srpnovou, až po porodu. Můj moudrý tatínek naštěstí zasáhl radou s tím, že s miminkem budeme mít jiné starosti a i já sama to začala vnímat stejně. Až budeme tři, chceme nosit všichni stejné příjmení. Naplánovali jsme proto svatbu v únoru a do půl roku od žádosti o ruku. Vše skvěle klapalo a přípravy trvaly pouhé čtyři týdny.

Jediným skutečným oříškem v organizaci byly těhotenské svatební šaty. Pro nevěsty v osmém měsíci se shání… no, řekněme, že těžce. 🙂 Z nepříjemné situace mi pomohla „vybruslit“ skvělá maminka. Pořídila jsem šaty, které pasovaly přes prsa a zbytek dokonala ona, která šaty přešila. Ovšem pozor – skutečně na poslední chvíli! S ohledem na bříško rostoucí každým dnem, je přešívala až dva dny před svatbou, aby dokonale padly. 🙂

Všechny květinové dekorace jsme připravovali sami. Baví nás to a také se dá tímto způsobem ušetřit nějaká ta koruna. Obzvlášť, když je svatba v únoru, kdy jsou květiny nejdražší. Nakoupili jsme v Praze ve velkoskladu dva dny před obřadem a „ubytovali“ je v naší vaně, kbelících i vázách. 🙂 Samotné vázání probíhalo až den před svatbou.

Šaty, hostina, výzdoba i svatba. Všechno se to dokonale povedlo a předčilo mé očekávání! Dokonce i fotografie. A to jsem měla „deprese“, že v osmém měsíci vůbec nejsem pěkná. 🙂 Vážně bych nikdy neřekla, že takto „rychle“ zorganizovaná svatba může dopadnout bez jediné chybičky. Jsem přesvědčená, že to bylo tím, jak jsme se snažili vše připravit podle nás a ne podle jiných. Tak, jak jsme cítili, že je to fajn.

Moje rady budoucím nevěstám

Všem, kteří se chystají na svatbu bych poradila, aby se vedli hlavně svým úsudkem. Ten slavnostní den není jiných, ale váš! Vás dvou.

Svědka vybírejte mezi přáteli opravdu důkladně. Ten člověk s vámi stráví převážnou většinu svatebního dne. Jeho pomoc je velkou oporou. Třeba, když se rozhodnete líčit a česat sama doma, jako já, nebo když je potřeba pomoci s organizací či focením. Bude oporou, když začnou pracovat nervy a stres. Já takového člověka měla! 🙂

Se svatebním fotografem a jeho fotkami byste měli už předem souznít. Měl by vám sednout. Já měla velké štěstí přesto, že jsem ho potřebovala rychle. Vyhraďte si na jeho výběr dostatečné množství času i referencí. Já měla možná více štěstí, než rozumu, protože jsem skvělého fotografa našla prakticky „naslepo“. Od té doby Reného Faktora doporučuji všem. Renda má úžasný smysl pro humor i organizaci. I díky němu byla atmosféra naší únorové svatby naprosto uvolněná.

Chcete se svoji svatbou inspirovat budoucí nevěsty i vy? Napište nám!

Ohodnoťte svatbu

Jedna hvězdičkaDvě hvězdičkyTři hvězdičkyČtyři hvězdičkyPět hvězdiček
12 hodnocení, průměr: 4,50 z 5

Ukládání...

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře